Haber
Home > Antalya Haber > Ilıcaya Cezaevi Yapılmasına Manavgat Belediyesi Meclisinden “Ret”

Ilıcaya Cezaevi Yapılmasına Manavgat Belediyesi Meclisinden “Ret”

Manavgat Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı Şükrü Sözen başkanlığında yapıldı. 13 maddelik gündendemdeki 12 madde oy birliğiyle kabul edildi. Ek gündem olan 13. madde Adalet bakanlığınca Ilıca merkezine 3 bin kişilik cezaevi yapılma projesi için meclisten görüş isteyen kararda AKP’li meclis üyelerinin biz bakanlığımızın ve partimizin aldığı ortak karara uyarız tartışması toplantının uzamasını sağladı.

Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen yaptığı konuşmada; “Yaptığım araştırmada Ilıca halkı Ilıcaya cezaevi yapılmasına % yüz karşı çıkıyor. Turizm kentimize katkısı olmayacağı gibi zararı da olacaktır. Arkadaşlar sizlerden çok özel Manavgat halkı adına istekte bulunuyoruz. Kararı oy birliğiyle alalım. diyen Sözen, ağır cezadan 30 yıl ceza almış mahkumların aileleri bölgemize yerleşecekler ve iç huzurumuzu bozacaklar.

Türkiye’de en huzurlu kentken huzursuz kente dönüşeceğiz. Partim bile bana evet oyu ver dese bölgemin selameti açısından hayır derim” dedi. AK Parti belediye meclis gurubu sözcüsü Ömer Şahin ise yaptığı konuşmada; “Benim açımdan cezaevinin Ilıca’ya ve şehir merkezinde içerisinde bulunmasına karşıyım. Ancak bakanlığımızın ve partimizin istekleri doğrultusunda evet diyeceğim” dedi. Ilıca Mahallesi muhtarı Selahattin Uçar’ın görüşlerini bildirme talebinde bulundu. Muhtar Uçar, Yaptığı konuşmada; Değerli Manavgat belediye meclis üyeleri Ilıca turizmin önemli bir merkezidir. Yurtdışından ülkemize yerleşmiş ailelerin siteleri var!.. Bu sitelerin yanında bir cezaevi olmasını uygun buluyormusunuz. Şayet uygun buluyoruz derseniz seçimlerde Ilıca’ya gelmeyin diyorum” dedi. Daha sonra seçime geçildi. CHP ve MHP’li meclis üyelerinin tamamı ret verirken. Ak Parti’den Fazlı Öz, Cemil Yiğit ve Ahmet Alp ret oyu verirken Ak Partinin diğer meclis üyeleri evet’e parmak kaldırdılar. Meclis toplantısının sona ermesi ardından Ak Partili meclis üyeleri meclisin önünde birbirlerine bağırarak tepki verdiler.

2,567 total views, 3 views today

Facebook yorumları