Haber
Home > Antalya Haber > Kızıltoprak Sağlık Merkezi’nde sona doğru

Kızıltoprak Sağlık Merkezi’nde sona doğru

Kızıltoprak Mahallesi’nin yıllardır hayalini kurduğu sağlık merkezini Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Kaba inşaatı biten merkez faaliyete geçtiğinde bölge sakinlerine modern sağlık hizmeti sunacak.

Muratpaşa İlçesi Kızıltoprak Mahalllesi’nin yıllardır beklediği, yapımı yılan hikayesine dönen sağlık ocağı sorununu Başkan Türel çözmüştü. Merkez için ayrılan Vakıflar’dan kiralayan Türel, mahalle sakinlerine verdiği sözü tutarak, sağlık merkezinin inşaatını Büyükşehir Belediyesi olarak başlatmıştı. Kızıltoprak Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Bölgenin önemli bir ihtiyacı karşılanacak Kızıltoprak Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi ile bölgeye modern sağlık hizmeti kazandırılacak. Binada Aile Sağlık Merkezi birimleri, Toplum Sağlık Merkezi birimleri ve KETEM birimleri yer alacak.
KABA İNŞAAT TAMAMLANDI
Yaklaşık 3.5 milyon liraya mal olması beklenen Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Dairesi yetkilileri, kaba inşaat ile alçı ve sıva işlemlerinin tamamlandığını, ince işçiliğin ise yarısının bitirildiğini belirtti. Yetkililer, kapı montaj, asma tavan, elektrik tesisatı döşenmesi ve çevre düzenleme çalışmalarına başlayacaklarını kısa süre içerisinde de merkezin inşaatının tamamlanacağını ifade etti.
KAPSAMLI SAĞLIK HİZMETİ
Çok kapsamlı hizmet verecek sağlık merkezindeki Aile Sağlık Merkezi bölümünde 4 adet muayene odası, acil müdahale odası, gebe aşı odası, bebek izleme odaları, laboratuvar ve eğitim salonu yer alacak. Toplum Sağlık Merkezi içinde de 112 acil koordinasyon, acil müdahale odası, röntgen odası, aşı odası, çevre sağlığı ve toplum sağlığı hekim odaları birimleri bulunacak. Ayrıca bay-bayan personel odaları, mescit ve mekanik merkez yer alacak.

459 total views, 1 views today

Facebook yorumları