Haber
Home > Eğitim > Manavgat MYO’da Paramı Yönetiyorum Semineri Verildi

Manavgat MYO’da Paramı Yönetiyorum Semineri Verildi

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Mehmet AKIN Konferans Salonunda bugün
Habitat Derneği tarafından desteklenen sertifikalı öğrencimiz Mervan Tapınç tarafından öğrencilerimize yönelik
‘Paramı Yönetebiliyorum’ eğitimi verildi.

DCIM100GOPROGOPR1491.

Para ve kredi kartı kullanımındaki ince ve hassas konuların ele alındığı seminere 100’e yakın öğrenci dinleyici olarak katıldı.
DCIM100GOPROGOPR1485.
Paramı Yönetebiliyorum Projesi kapsamında Manavgat MYO’da öğrencilere yönelik seminer düzenlendi.
Türkiye’de finansal okuryazarlık konusunda ilk defa kamu, özel sektör ve sivil toplum ortaklığıyla gerçekleştirilen “Paramı Yönetebiliyorum Projesi” için, T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ve Habitat Derneği gençler arasında finansal bilinci geliştirerek sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla bir araya gelmiştir. 1 Aralık 2009 tarihinden itibaren 7 bölge 81 ilde sürdürülen faaliyetlerde 1186 gönüllü akran eğitici ile yüz yüze eğitimler gerçekleştirilmektedir.
Projenin gönüllü eğitmenlerinden, Manavgat MYO İşletme Yönetimi Programı öğrencisi Mervan Tapınç, aldığı eğitimler sonucunda yüksekokul öğrencilerine yönelik finansal okuryazarlık konusu ile ilgili bir seminer gerçekleştirmiştir. Seminerde, bütçeleme, finansal planlama ve yönetim, kredi kartı ve banka kartı kullanımları konuları hakkında ayrıntılı bilgi aktarımı sağlanmıştır.

332 total views, 1 views today

Facebook yorumları