Haber
Home > Eğitim > Boztaş, “Manavgat Üniversiteyi hak ediyor”

Boztaş, “Manavgat Üniversiteyi hak ediyor”

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü.) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, inşaatı Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılan Manavgat’ta MATSO Turizm Fakültesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

20161121_007

 

MATSO tarafından yaptırılan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan MATSO Turizm Fakültesi inşaatını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’tan resmi açılışı 10 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan fakülte ile ilgili bilgi aldı.

20161121_005

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Manavgat’ı ziyaret ederek çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulundu. Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı ziyaret etti. MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Başkan Boztaş’ın makam odasında ağırlanan Rektör Ünal ile bir süre Manavgat’ta yapılaması planlanan fakülteler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fakültenin yapımı aşamaları hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Rektörlükle imzalanan protokolde fakülte inşaatının bitirilme süresi olarak 24 ay olmasına rağmen kendilerinin bunu 10 ay gibi bir süre zarfında bitirerek

ilk öğrencilerini aldığını söyledi. İlçede 2 fakültenin daha yapılması ile Üniversitenin kurulabileceğini kaydeden Boztaş, “Manavgat üniversiteyi hak ediyor” dedi.  Ziyarette fakültenin resmi açılış tarihi ve gündemiyle ilgili konular görüşüldü.

Rektörden MATSO’ya teşekkür

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’a Manavgat’a üniversite kazandırılması için gösterdiği üstün performans ve çaba nedeniyle teşekkür eden Rektör Ünal, yapılan fakülte binasının ikinci bir fakültenin öğrencilerini kaldırabilecek kapasitede olduğunu vurguladı.

Fakülte binasında incelemelerde bulunuldu

Daha sonra Manavgat MATSO Turizm Fakültesi binasına geçen MATSO yönetimi ve Rektör Ünal burada incelemelerde bulundu. MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Rektör Ünal’a Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Manavgat MYO Müdürü Doç. Dr. Hakan Sert’te eşlik etti.

642 total views, 1 views today

Facebook yorumları