Haber
Home > Asayiş > CHP’li Kara; Çözüm Diyerek PKK’yı, Müslüman Diyerek FETÖ’yü Büyüttüler

CHP’li Kara; Çözüm Diyerek PKK’yı, Müslüman Diyerek FETÖ’yü Büyüttüler

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Hakkari Şemdinli’de yaşanan terör saldırısını kınadı. Şehit olan asker ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, millete de sabır dileyen Kara, Hükümetin acziyet içinde olduğunu söyledi.

Hakkari Şemdinli’de 10 askerin şehit olduğu, 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain terör saldırısı hakkında açıklama yapan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, “AKP iktidarı vatandaşlarına kan ve gözyaşı sunmaktan usanmadı” diyerek tepki gösterdi.

“Ağlamayan Ana, Ateş Düşmeyen Ev Kalmadı”

Hükümetin terör örgütlerine karşı acz içinde olduğunu belirten Kara, “Çözüm süreci diyerek PKK’yı, Müslüman diyerek FETÖ’yü büyüten AKP zihniyeti ‘Anaların gözyaşları dindi’ diyerek seçim propagandası yaparak korudukları iktidarlarında ağlamayan ana, ateş düşmeyen ev bırakmadı” diyerek Hükümete yüklendi.

10 Ekim katliamının yıldönümünde katliamda yitirilen vatandaşlarımızın anılmasının güvenlik sebebiyle yasaklandığını hatırlatan CHP’li Kara, AKP’nin artık vatandaşlarını koruyamadığının son 1 yılda yaşanan terör saldırıları ile ortada olduğunu ifade etti.

AKP Kendini Kahraman Gibi Pazarlamaya Çalışıyor

AKP’nin kendini kahraman gibi pazarlamaya çalıştığını ancak terörle mücadelede zafiyetlerinin olduğunu belirten Kara, Hükümetin saldırılardan sonra saldırıları kınamaktan başka yapabilecek hiçbir şeyinin olmamasının Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmeyen bir çaresizlik olduğunu söyledi. AKP iktidarlarını Türkiye Cumhuriyeti devletini kuranlara sataşmak yerine ülke yönetme ciddiyetine sahip sorumlu bir iktidar olarak vatandaşlarının gözyaşlarını dindirmeye davet etti.

Ülkeye barış ve huzurun bu iktidar ve politikaları ile gelmeyeceğinin açık olduğunun belirtildiği açıklamada Kara ayrıca, daha çok insan hayatını kaybetmeden, bu ölümlerin ve zulümlerin son bulması için terör örgütleri ile içli dışlı olmaktan çekinmeyen bu iktidardan ülkenin artık kurtulması gerektiğini vurguladı.

 

570 total views, 1 views today

Facebook yorumları