Haber
Home > Güreş > Başpehlivan Ali Gürbüz Gençleri Güreşe Davet Etti

Başpehlivan Ali Gürbüz Gençleri Güreşe Davet Etti

Kırkpınar’a hazırlanan Başpehlivan Ali Gürbüz, çocukları; Muratpaşa Belediyesi ücretsiz yaz spor okullarının güreş branşına kaydolmaya çağırdı
Muratpaşa Belediyesi yaz spor okulları
Korkuteli’nde, 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri için kampta olan Muratpaşa Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz; çocukları, ata sporu güreşe davet etti. Sağlıklı yaşam ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla 4-15 yaş grubu çocuklar ve yetişkinler için Muratpaşa Belediyesi’nce organize edilen ücretsiz yaz spor okullarına kayıtlar sürüyor. 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanan Muratpaşa Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz de; çocukları, ücretsiz yaz spor okulları kapsamında açılan güreş okuluna katılmaya davet etti.

İkiz güreşçilere taktik verdi
Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi’nde, 20 Haziran-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek ücretsiz güreş yaz okuluna davet eden Başpehlivan Ali Gürbüz; “Güreş ata sporumuz. Muratpaşa Belediyemiz, güreşi de yaz spor okulu kapsamına aldı. Çocuklarımızı, ata sporumuzu yapmaya davet ediyorum. Bu okullardan yetişecek çocuklarımızın uluslararası düzeydeki müsabakalardaki başarısı ve şampiyonlukları hepimizi gururlandırır” dedi. Gürbüz; Korkuteli kampında, kendisini ziyarete gelen 13 yaşındaki Rıza-İlker Durmuş adlı ikiz yağlı güreşçilerin kıspetlerini giymelerine yardım edip, taktik verdi.

678 total views, 2 views today

Facebook yorumları