Posts Tagged ‘Manavgat Şelalesi’

 1. Göç yolcusu Ali Çetin ve Abdi Işık fotoğrafı yanyana

  17 Temmuz 2013 by Abdi IŞIK


 2. Manavgat su kanalında doğal hayat sürüyor

  by Abdi IŞIK

  Manavgat su kanalında doğal hayat sürüyor. DSİ ve Manavgat belediyesinin ortaklaşa su kanalını temizlemesi ardından yaban ördekleri ve balıklar bir akvaryum gibi ortaya çıktı. Bu sabah Salkımevlerden evimden gelirken bu fotoğrafları çektim. Manavgat’ın aynası ırmak ve su kanalıdır. Ne kadar temiz tutulursa o kadar ilçesimiz insanlarının temiz olduğu ortaya çıkar.


 3. Manavgat’ta Su Bereketi

  22 Temmuz 2012 by Abdi IŞIK

  Manavgat Şelalesi Ağustos ayına yaklaşmamıza karşılık su seviyesinin yüksekliği gözümüze çarpıyor. Ancak hiç bir işe yaramadan denize akıyor. Dünyanın en kısa nehri olan Manavgat ırmağı suyu değerlendirilemiyor. Şu ülkeye sattık bu ülkeye sattık anlayışına son verilse kanallar açılsa ekenek olmayan alanlara baraj yapılsa çok mu zor? Su akar Türk bakar anlayışına son verilse çok mu zor? Küçük derelerde HES yapmak doğa ile oynamaktır. Ancak Manavgat ırmağı 3, 5 barajı besleyecek kadar güçlü bir su akımına sahiptir. Yapılacak şey! Kanallar veya boru hattı ile barajlar yapmaktır. Elektrik ürettiği kadar. Sulanma alanında kullanılır. Manavgat ırmağı suyu boşa giderken. 3, 4 kilometre ötesindeki köylerin susuzluk çekmesi kadar, mantıksızlık olamaz.


 4. Manavgat Marka Çapı Hızla Düşen Bir Yer Oldu Çıktı.

  18 Temmuz 2012 by side.tv

   İngiltere’den gönderilen çok nadir rastlanan fotoğraf: Manavgat şelalesi.

  Dikkat ederseniz bugünün fotolarında karşıdaki değirmen taş ev yok…:) Değirmenin yerinde yeler esiyor. Halbuki değirmenin çarkı su ile dönse daha güzel manzara olacağına eminiz. Yani üç beş kuruş para harcasak eski haline getirsek sanırım şelalemizin su gücü ortaya çıkacaktır. Düşünebiliyormusunuz farklı ve çok güzel bir şelale olacaktır. Eski haline dönüştürmek ve üretimde buğdayı un yapan enerji gücünün su olduğunu hatırlarız en azından.


 5. Şelale’nin Dilinden Ancak Yabancılar Anlıyor

  11 Nisan 2012 by side.tv

  Manavgat Wasserfall ist 80 km von Antalya, und 3 km nördlich von Manavgat entfernt,von der auch der Wasserfall sein Namen hat, Die Fallhöhe vom Wasserfall ist nur 4-5 m hoch aber Trotzdem ist es ein Wunderschöne Sehenswürdigkeit. Wenn man in der Region Antalya / Alanya ist sollte man den Wasserfall besuchen, man kann einen Schönen und erholenden Tag verbringen. Fotoğraflar: Davut çelik. bilgi için: http://AnkaResim.Com


 6. Manavgat Şelalesi

  7 Nisan 2012 by side.tv


  Manavgat her haliyle patlamaya hazır bir turizm kenti. Ancak biraz tanıtım biraz gayretle imrenilecek bir şehir olacak.
  Bugün ilkbaharın ilk tomurcuklarına göz kırpan güneş tüm enerjisini lütfederken, Şelalenin bereketli damlaları verimli Manavgat ovasına doğru ilerliyor.


 7. Manavgat Şelalesi’nin Arkası bedava

  11 Aralık 2011 by Abdi IŞIK

  Manavgat Şelalesi arkası ücretsiz olduğu için tur şirketlerinin ve turistlerin tercihi olmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü şelalemizin yan tarafı mı diyelim. Yoksa arka bahçesi mi diyelim. Ücretsiz kontrolsüz olduğu için tur şirketlerinin turistleri gezdirdiği yer oluyor. Yani korsan bir gezi yapmak isteyen turistlerin tercihi olmuş durumda.


 8. Şelalede Boğulan Çocuk Bulundu

  20 Ağustos 2011 by Manavgat Haberi

  Dün saat 16:00’da Manavgat Şelalesinin 50 metre Kuzeyindeki ağaçlık alanda kayıp düşen  15 yaşındaki Resul Koca, bugün Antalya Deniz Polisi Dalgıçlarının yaptığı 40 dakikalık arama sonucunda boğulmuş halde bulundu. İtfaiye ve 112 Ambulansının hazır tutulduğu çalışmaları Sarılar Belediye Başkanı Mustafa ERSOY  aralıksız takip etti. Ancak talihsiz çocuk bulunduğunda yapacak bir şey kalmamıştı. Dün olay gerçekleştiği anda derhal 18 kilometre uzaklıktaki Oymapınar Baraj kapakları kapatıldı, Ancak; su seviyesi Manavgat Şelalesinde sabah 7 de tamamen kesildi. Aramaya Jandarmadan özel bir Dalgıç ekibi de katıldı.


 9. Manavgat Şelalesindeki Kayıp Değirmen

  25 Temmuz 2011 by Abdi IŞIK

  Dünyaca ünlü Manavgat Şelalesini karşı taraftan değirmenin resmini çektik. Ancak değirmenin çarkı olmadığı için sadece su resmini çekebiliyoruz. Halbuki değirmenin çarkı su ile dönse daha güzel manzara olacağına eminiz. Yani üç beş kuruş para harcasak eski haline getirsek sanırım şelalemizin su gücü ortaya çıkacaktır. Düşünebiliyormusunuz farklı ve çok güzel bir şelale olacaktır. Eski haline dönüştürmek ve üretimde buğdayı un yapan enerji gücünün su olduğunu hatırlarız en azından.


 10. Güzel Manavgat Resimleri

  25 Şubat 2011 by Manavgat Haberi


 11. Manavgat Şelalesi Büyülüyor

  8 Ocak 2011 by Abdi IŞIK

  Türkiye’nin en önemli tanıtımında bulunan Manavgat Şelalesi 2 ay önce susuzluğu üzmüştü herkesi ancak yağan yağışın ardından akan boncuk mavisi suyu görenleri büyülemeye devam ediyor. Nerede ise Avrupalı turistlerimizden görmeyen kalmadı. Bu büyüleyen ve su zenginliğimizi ortaya koyan şelalemiz tekrar tekrar görmeye değer çünkü doğallığını koruyor.


 12. Manavgat Şelalesi Panorama

  10 Ekim 2010 by Manavgat Haberi


 13. Bir çıkışımız olacak ki!..

  8 Ekim 2010 by Abdi IŞIK

  Manavgat Belediye Başkanımız sayın Şükrü Süzen’i özledik. Ancak CHP Genel Merkezi Kadının başına geçirilen türban peçesi ile uğraşırken. Kendi insanını maalesef unutuyor. Suçsuz günahsız hedef seçilmiş belediye başkanlarını savunamayan CHP Genel Merkezi ne işe yarıyor. Oturmuşlar hangimiz millet vekili oluruz. Pardon! Süper emekli oluruz pazarlığındalar. Çünkü işleri iyi. Emekli olmuşlar onun üzerine bir kere daha emekli olsunlar. Bunlar halkın halinden ne anlarlar. Anne beni dövdüler macerası ile halkı aldatmaya devam ederler. Çünkü halk koyun Tayip ile Kılıçtaroğlu halkı sıraya dizin aynen soyun. Sizlerden halkın yararına siyaset beklemek. Ülkemize ihanet etmekle aynı olduğunu biliyoruz. Kendi dostuna sahip çıkamayan genel başkandan ne beklenir. Vatan hainlerine af demek kolay pekala vatanseverlerin ceza evlerinde yatmasını nasıl içlerine sindiriyor. 4 senedir beyin uyuşukluğu yaşayan bu kişilerin topluma ne faydaları olur diye düşündük.
  Şükrü Sözen arkadaşımızın bir an önce görevine dönmesini bekliyoruz. Abdi IŞIK
  Yeniden doğmuşcasına,
  Derin bir soluk alırcasına.
  Sen, ben kavgasını yok edecesine,
  Öyle bir çıkımız olaca ki!..
  Gen hırsızlarına,
  Ormanlarımızı katleden, yakanlara
  Kirli siyasetçilere,
  Öyle bir çıkışımız olacak ki.
  Ergenekon yamaçlarından
  Olympos dağlarından,
  Uçar su şelalesinden
  Eğridir gölüne
  Öyle bir çıkışımız olacak ki.
  Sokaklarda senfoniler eşlik edecek
  Sinemaya, Tiyatroya ve Bale’ye
  Konu olacak,
  Öyle bir çıkışımız olacak ki.
  Umudumuzu yitirmediğimiz adalet karşısına
  Yaban ördeklerinin üşümüyelim diye,
  Nöbetleşe kanat çırpınışları gibi,
  Diklenerek başımız dik olarak.
  Eklene, eklene çıkacağız.
  Öyle bir çıkışımız olacak ki!..

 14. Büyük Şelalenin Değirmenini çektik.

  30 Eylül 2010 by Abdi IŞIK

  Manavgat Büyük Şelalesi ile ünlü kenttir. Ancak bu gün unutulmaya yüz tutmuş şelalenin yanındaki değirmenin resmini çektim. Manavgat insanları için buğdayı una çeviren ve yıllarca açlığını yokluğunu gideren bu muhteşem yer benim için açıldı bende resmini çektim.