‘Manavgat Resimleri’ Arşiv Bölümü

 1. Manavgat Gün Batımı Fotoğraflarım

  17 Nisan 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0024DSC_0034Az önce gün batarken evimin terasından çektiğim iki fotoğrafı siz okuyucuların beğenisine sunarak paylaşıyorum. Güneş bu gün yine battı. Ancak yine sabah doğacaktır. Ancak biz insanlar dünyamızın en şanslı yaratıklarıyız. İnsan oğlu da her geçen günde ömrünü tamamlıyor. Yaşamımızda iyiliklerde var ve kötülüklerde var! İnsan önce yaptığı yanlışlıkları yaşlandığında görebiliyorlar. Bunu göremeyenlerin hala çoğunlukta olması ise uygarlığa uyum sağlayamamış toplumdan intikam almak isteyen kişilerdir. Yaşamak paylaşılınca ne kadar güzel oluyor ve toplumda saygınlığınız artıyor.


 2. Antalya Fotoğraflarımı Paylaşıyorum

  16 Nisan 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0025DSC_0022Bugün Antalya’ya gittim ve günümün boş zamanlarında çektiğim fotoğraflardan beğendiklerimi siz değerli okuyucularımızla DSC_0032DSC_0033DSC_0043paylaşıyorum. Hakikaten Atatürk’ün dediği kadar var! Dünyanın en güzel şehri DSC_0050DSC_0052Antalya’nın değerini çok geçmeden bir anlasak ne kadar iyi olur. Antalya aslında rezervasyonla gelinebilecek bir şehir durumdadır. Antalya yeryüzü cenneti Türkiye turizmin başkenti olmuştur.


 3. Manavgat Gün Batımı Bulut Fotoğrafları

  11 Mart 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0050DSC_0031Manavgat gün batımı Bulut fotoğraflarını çekmeye devam ediyor ve beğenilerinize sunuyorum.


 4. Manavgat Irmağı Büyülüyor İnsanı

  2 Mart 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0009DSC_0017Manavgat ırmağının kıymetini çok iyi bilelim. Onu bize bize yüce Rabbim özenerek sunmuştur. Irmak kenarlarında çevre düzenlemesi yapılması ile birlikte ırmağımızın olduğunun farkına vardık. Ranta ve Rantçıya değil halkın hizmetine sunulması başka bir güzellik. Van’dan öğretmen Manavgat’lı bir okuyucumuz bu konuda bize mektup DSC_0006DSC_0004DSC_0002yazmıştı! Benim annem kösgele gele gele hiç rahatsız edilmeden ırmak kenarına oturabilecek mi diye bize sitemde bulunmuştu!.. Bu gün onun ve başkalarının anneleri gönül ve huzur rahatlığıyla oturuyorlar. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar.


 5. İşte en iyi kadınlık halleri fotoğrafları

  1 Mart 2014 by Abdi IŞIK

  fotografyarismasi_2_dilekerimfotografyarismasi_1_filizozbeyfotografyarismasi_3_tugbaozenbasAntalya Kent Müzesi’nin düzenlediği “Kadın Gözüyle Kadınlık Halleri” fotoğraf yarışmasında Filiz Özbey’in fotoğrafı birinci seçilirken, Dilek Erim ikincilik, Tuğba Özenbaş ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Antalya Kent Müzesi’nin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği “Kadın Gözüyle Kadınlık Halleri” adlı yarışma sonuçlandı. Seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonunda Filiz Özbey’in fotoğrafı birinci oldu. İkincilik ödülü Dilek Erim’in fotoğrafına verilirken, Tuğba Özenbaş’ın fotoğrafı üçüncü seçildi. (more…)


 6. Manavgat Üzerinde Gün Batımı Bulutları

  11 Şubat 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0004-001DSC_0001Manavgat yağışlı havalarda hava karanlığında gün batımı bulutları renkli görüntülere sahne oluyor. Irmağın gölgede kalışı ise ayrı bir desen yaratıyor. Önceki akşam çektiğim bu iki fotoğrafı paylaşıyorum.


 7. Bu da bizim Manavgat sevdamız

  31 Ocak 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0010DSC_0014DSC_0015Manavgat’ın çevreleyen toros dağlarına karlar yağmış, bir bakıyorsun uzakta olsa Gündoğmuş dağlarına ve bir bakmışsın Isparta toros dağlarına tepeleri karla bürünmüş bu dağların fotoğraflarını Manavgat belediyesi çatısından çektim. Bu paylaşma kültürü bizim Manavgat sevdamızdır.


 8. Kadınlara özel fotoğraf yarışması

  27 Ocak 2014 by Abdi IŞIK

  fotografyarismasi_afis_BASKIAntalya Kent Müzesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Kadınlara özel yarışmanın konusu “Kadın Gözüyle Kadınlık Halleri”
  Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Kent Müzesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle sadece kadınlara özel bir fotoğraf yarışması düzenliyor. “Kadın Gözüyle Kadınlık Halleri” konulu fotoğraf yarışmasına yalnızca kadınlar katılabilecek. Yarışmada kadınlık hallerini en iyi anlatan fotoğraflar ödüllendirilecek. Seçici kurul tarafından ön elemeden geçen fotoğraflar, 8 Mart 2014 tarininde sergilenecek. Son katılım tarihi 24 Şubat 2014 olarak açıklanan yarışmanın şartname ve katılım formu, www.antalyakentmuzesi.org adresinden temin edilebilecek. (more…)


 9. Manavgat Kışa Hazırlanırken

  15 Ocak 2014 by Manavgat Haberi

  http://itinsightus.tumblr.com/

  http://itinsightus.tumblr.com


 10. Manavgat Seyahat Manavgat’ın Trafik Sorunudur

  6 Ocak 2014 by Abdi IŞIK

  DSC_0086manavgat seyahatManavgat şehir içi trafik sorunu çok kolay çözülür. Manavgat Seyahat ne zaman şehir içi trafiğine sokulmadığı zaman çözülür. 50 tane köprü yapsanız. Bunlara bu cesaret verildiği sürece Manavgat trafik sorununun çözülmesi mümkün değil!.. Hiç mümkün değildir. Her 20 dakikada Antalya caddesindeki trafik sıkışıklığına bakın sorumlusunun Manavgat Seyahat olduğunu göreceksiniz. Veya Antalya caddesinde Manavgat Seyahat haricinde araç geçmez ise çözeriz. Bir kaç otobüs kuralsız ağası yüzünden Manavgat trafik çilesini çekmek zorunda kalıyor. Alanya’da ise otobüsler şehir içine sokulmuyor. Manavgat hala köy kent olmaktan kurtulamıyor maalesef!..


 11. Manavgat Fotoğrafları Göz Kamaştırıyor

  by Abdi IŞIK

  DSC_0034-001DSC_0071Manavgat belediyesince ne güzel çiçeklenmiş bir sanayideki yol göbeği kış çiçeklendirilmesi dikkatimizi çekti. Sırtını Toros dağlarına dayamış büyük Manavgat ırmağı fotoğraflarını paylaşıyoruz


 12. Mutlu Yeni Yıllar

  31 Aralık 2013 by Manavgat Haberi

  manavgat

  an için fotoğrafı gönderen okuyucumuza teşekkürler..


 13. Yeni yılınız kutlu ve mutlu olsun

  30 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  DSC_0029DSC_0027DSC_0006Manavgat Haberi olarak 6 yıldır yayın hayatının içerisindeyiz. Hiç karamsar olmadık. Ancak bazen umutsuzca mutluluğa yaklaştık. 2014 ülkem adına çok mutlu bir yıl olacaktır. Bu yılın en önemli gelişmesi gezi direnişi idi. İkincisi ise yolsuzlukları ortaya çıkan AKP’li bakan oğullarıydı. İlçemizde ise Manavgat belediyesince yapılan ırmak kenarları düzenlemesi, kent meydanı Atatürk stadyumunun açılması, İbrahim Sözen gençlik merkezinin açılışa hazır hale getirilmesi idi. Huzur evinin kısa sürede bitişi olarak gündemimizde önemli yer alırken en son olarak temeli atılan Manavgat Kültür Merkezi inşaatının 2014 yılı içerisinde bitirilmesi idi. En olumsuz olanı ise Türkbeleni kent orman yangınıydı derim. Bu yıl 10 bine yakın ağaç yandı. Manavgat İlk Cinayet 3 Nisan tarihinde meydana geldi. (more…)


 14. Bir Zamanlar Manavgat, İlkleriyle anılıyordu

  by Manavgat Haberi


  Manavgat’ta hiç bir otoritede olmayan arşiv resimlerimizle Manavgat’ın Çobanı olmak gururu bize yeter. Mutlu yeni yıllar!
  Deniz ve rüzgarın etkisiyle uçuşan kumlardan oluşan  “Kumul” ağaçlandırmasının tarihçesini sizler için belgeledik.
  Türkiye kıyı kumullarında bilinen ilk ağaçlandırma Durusu Gölü’nde (İstanbul) 1885-1887 yılları arasında bir Fransız firması tarafından Pinus pinaster türü kullanılarak yapılmıştır. İkinci ağaçlandırma ise Ağva’da (İstanbul) 1952-1953 yıllarında ilk defa Türk ormancıları tarafından 2 hektarlık bir sahada yapılmıştır.
  Üçüncü Kumul ağaçlandırmasına konu olan diğer bir alan da Antalya’nın Manavgat ilçesinin Side-Sorkun sahillerindedir. Manavgat orman İşletme Müdürlüğü’nce 1955 yılında 8 hektarlık bir alan belirlenerek üzerinde yer yer küçük ölçüde ekim ve dikim çalışmaları yapılmıştır.

  Kaynak:BÜYÜKYILDIRIM, L. – 1961 – Eksibelerimiz, Önemi ve 1955 Yılında Manavgat’ın
  Side-Sorgun Eksibesinde Yapılan Deneme Mahiyetinde Ağaçlandırmalar


 15. Manavgat’da Son Bahar Hissedildi

  29 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  DSC_0028DSC_0023Manavgat dün yağan yağışla birlikte 12 artçı şok yaşadık. En büyüğü ise 17.23′deki 6.1 depremdi. Ancak bu sabahtan itibaren ırmak kenarlarına dökülmüş çınar ağacı yaprakları desenlerini saçıyordu. Tam ozanlar için şiir yazmaya ilham kaynağı Manavgat’da son bahar hissedildi.


 16. Manavgat Sis, Bulut ve Gece Fotoğrafı

  24 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  manavgatHavaların soğuması ile birlikte sabah erken saatlerde ve akşam saatlerinde Manavgat’ın üstünü sis kaplıyor. Bulutlu havalar ise önümüzdeki günlerde yağacak yağmura dönüşerek kaybolacaklar. Ancak bu yıl kışın çok soğuk geçeceğini tahmin ediyoruz.


 17. Yanmam Gönlüm Sarhoş Olsada Yıldızların Altında

  22 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  DSC_0148Bir ırmak bir şehre can verir, hayat verir, Bir ırmak bir şehre mutluluk verir sevinç verir. Bizim ırmağımız Bizim gülümseme sebebimiz, Manavgat ırmağı. Onu nasıl anlatmalıki, her mevsim farklıdır rengi, kosusu. Farklıdır rüzgarı. Ben en çok sonbaharını seviyorum. Sonbaharda sararan yapraklar gün batımında kızllığa bürünür. Sonbahar güneşinin altında kızıl yapakkların gölgesi sarar ırmğın kenarlarını, yeşil mavi akan ırmağın sularında kızıl gölgeler birbirine kavuşur. Akşamım karanlığı çükünce düşler ülkesine döner ırmak. (more…)


 18. Manavgat fotoğraflarına devam

  18 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  DSC_0071DSC_0124DSC_0074Dün akşama doğru gün batımı ve Türkbeleninde Bayrak, Atatürk ve doğal görüntülerin fotoğraflarını farklı yerden çektim. Okuyucularımıza armağan ediyorum.


 19. Yeryüzünün En Güzel Yeridir “Manavgat”

  7 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  DSC_0002-001DSC_0002Dün Akşama doğru ve bu sabah çektiğim fotoğrafları siz okuyucularımızın beğenisine sunuyorum. Yer yüzünün en güzel yeri nere deseler! DSC_0006DSC_0011DSC_0014Şüphesiz Manavgat derim. Şu mevsim değişikliği oldukça çok güzel fotoğraf kareleri çekiyorum. Böyle güzel cennet vadisinde yaşamaktan ise onur ve şeref duyuyorum. Birazda insanlarımız kurallara uysa çok mu zor? Ayrıca her kişi ve kurum üzerine düşen görevleri yapsa Venedik Manavgat’ın gölgesi bile olamaz ve rezervasyonla misafir kabul edilen yer olur. Zaman gelecek bu hayel ettiklerimiz gerçeğe dönüşecek. Bizler ise hayatta olmayacağız. Ancak yazdıklarım ve fotoğraflarım kalıcılığını koruyacaktır.


 20. Manavgat’ta Herkes Balık Peşinde

  6 Aralık 2013 by Abdi IŞIK

  DSC_0007Manavgat ırmağı amatör balıkçıların akınına uğruyor. Turizm sezonun bitmesi ile birlikte işsiz kalan otel çalışanları rızklarını ırmaktan çıkarmaya çalışıyorlar. Balıkçıl Yalı çapkını kuşları da balık avlama peşine düşmüşken; Kediler de bu kuşları avlama peşine düşmüş bekliyor. Manavgat ırmağı kenarları turizm sezonunun bitmesi ile birlikte hareketlenmeye başladı!.. Bu görünen manzaranın 2014 Mart ayına kadar sürecek olan üç ay işsizlik balık tutarak giderilmeye çalışılacak. Manavgat Belediyesinin ırmak kenarlarını düzenlemesi ile birlikte gece ve gündüz Manavgat’ta DSC_0015DSC_0012DSC_0011yaşamanın ve sosyalleşmenin farkına varıldı.