‘Manavgat Resimleri’ Arşiv Bölümü

 1. Salkımevlerden Farklı Bakış

  2 Ekim 2015 by Abdi IŞIK

  DCIM100GOPROGOPR0783.

  DCIM100GOPROGOPR0783.

  DCIM100GOPROGOPR0786.

  DCIM100GOPROGOPR0786.

  Salkımevlerden farklı bakış fotoğrafımı paylaşıyorum.


  taskonak-restaurant-manavgat the-end-reataurant-manavgatatm-ajans-manavgat

 2. Oynadığım Her Karakteri Kıskanıyorum

  7 Ağustos 2015 by Abdi IŞIK

  güzide yamaç 3güzide arslan G9Oynadığı TV dizi film ve tiyatro oyunlarıyla yapımcıların ilgi odağı olan Güzide Arslan, hayatında unutamayacağı günleri setlerde yaşadığını dile getirdi. Kendi karakterine hep zıt karakterleri canlandırmanın kendisine çok eğlenceli geldiğini ifade eden başarılı oyuncu “Oynadığım karakterler sayesinde Hindistan’a gittim, tango yapmayı öğrendim ve en önemlisi yamaç paraşütü de yaptım. Bunlar hayatımın en güzel deneyimleriydi ve hep hayal karakterler sayesinde yaşandı bu sebeple onları çok kıskanıyorum.” dedi. Hayatı boyunca olamayacağı bir karaktere büründürdüğü ve tahmin edemeyeceği deneyimleri yaşattığı için oyunculuğa ve hayat verdiği her karaktere aşık olduğunu ve bağlandığını ifade eden Güzide Arslan “Oynadığım her karakterden bir şeyler öğrendim ve bu beni olgunlaştırıyor” dedi.


 3. 3 Spor Salonu İçin Geri Sayım Başladı

  6 Ağustos 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0701DSC_0606Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci; Güzeloba, Ermenek ve Yenigün Mahalleleri’nde, yaptırılan 3 spor salonundaki çalışmaları denetledi. Cephaneci; salonların, yeni eğitim dönemi öncesi hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Sporun yaygınlaştırılması, çocukların sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için özel proje hazırlatıp Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan Muratpaşa Belediyesi, 3 spor salonunun yapımında son aşamaya geldi. Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İbrahim Cephaneci; Güzeloba, Ermenek ve Yenigün Mahalleleri’ndeki 3 okulun bahçesine yapılan spor salonlarını denetledi. (more…)


 4. Manavgat’ta Özgün Butik Açıldı

  1 Ağustos 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0244DSC_0249Manavgat’ın tanınmış ve sevilen kişilerinden Mustafa-Hanım Özer çiftinin kızı Özgün ile DSC_0218DSC_0213DSC_0203birlikte ortak olarak kadınlara yönelik giyim mağazasını hizmete hazırlayarak bu gün açılışının yapılmasını sağladılar. Açılış kurdelesini MESO başkanı Hasan Çelik, MATSO başkan yardımcısı Şükrü Arslan ile birlikte kestiler. Açılıştan önce dualar edildi. İkramlarda bulundular. Dost, akraba ve çevreden insanların katılımıyla coşkulu geçen Özgen Butik’in açılışında bulunan misafirlerle birebir Özer ailesi ilgilendi. Bu açılışta yalınız bırakmayanlar arasında Mustafa Özer’in adaşı Av. Mustafa Özer’de hazır bulundu. Özgün yaptığı açıklamada; Giyinmesini ve kendine yakışanı seçmesini bilen her kadın güzeldir. Bizim bu butiğimizi açmaktaki tek amacımız iyi tasarlanmış modayı takip ederek bayanlarımıza sunmak ve modayı yaşatmaktır dedi.


 5. Modacı Elif Gedikoğlu Kıbrıs’ta Fırtına Gibi Esti

  31 Temmuz 2015 by Abdi IŞIK

  final (1)ELİF GEDİKOĞLU finall (1)Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en kapsamlı defile organizasyonu olan Jaguar XE En Moda Fashion Show 29 Temmuz akşamı Borusan ana sponsorluğunda The Colony Hotel’de ,koreografi ve danslarını Best Modelin ünlü koreografı Asil Çağıl’ın yaptığı muhteşem defileler ve showlarla gerçekleşti. KOREOGRAF ASİL ÇAĞIL (1)GÜNAY MUSAYEVAMARİNA FEDERENKOTUĞÇESARIKAYA FİNAL (1)Türkiye’den genç modacı Elif Gedikoğlu’nun da yeni koleksiyonunu görücüye çıkardığı gecede birbirinden güzel 5 karma defile düzenlendi.walkin, shemax, kont valantine, hollywood ve sosyetenin modacısı Elif Gedikoğlu’nun kıyafetleri sergilendi. (more…)


 6. Barbaros Şansal’dan Doğum gününde Anlamlı Mesaj

  10 Temmuz 2015 by Abdi IŞIK

  Barbaros Şansal’dan Doğumgününde Anlamlı Mesaj1Moda dünyasının terzi yamağı olarak bilinen ünlü modacılarımızdan Barbaros Şansal’ın 10 Temmuz doğum günü.Terzi yamağı olarak bilinen ünlü modacı Barbaros Şansal 10 Temmuz’la ilgili manalı bir mesajla doğumgününe özgü mesaj yayınladı.Barbaros Şansal mesajında; ’’10 Temmuz,o gün ben doğmuşum yaşam nedir bilmeden;Ali İsmail’i katletmişler güya kimse görmeden.Adımı,dilimi,dinimi,cinsiyetimi,ailemi istemeden yüklemişler sırtıma;bilmezlerki doğum günü değil ölümdür asıl gerçek,küçücük bir mum gibi mutlaka üflenen’’.Ünlü modacı bu anlamlı doğumgünü mesajı ile birlikte aslında pek çok şeyi özetlemekte. (more…)


 7. Kurga; Kemer Potansiyelin Farkında Değil!

  3 Temmuz 2015 by Abdi IŞIK

  ozgurkurga_4kemer2kemer1Halil Öncü-KEMER
  Kemerli Turizmci İş Adamı Özgür Kurga turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi. Rusya’da yaşanan ekonomik sıkıntı sonrası yaşanan krize son dönem Suriye’nin kuzeyinde yaşanan siyasi gelişmeler ve savaş senaryoları ile yine Tunus’ta yaşanan silahlı saldırının dahil olması ile daha sıkıntılı bir döneme girildiğini söyledi. Krizden Kemer’in de nasibini aldığını söyleyen Kurga, “Bu gelişmeler ışığında içinde yaşadığımız turizmin en önemli destinasyonlarından birisi olan Kemerimizde de aynı sıkıntıları fazlasıyla yaşamaktayız. Dibe vuran bir turizm olgusu ile karşı karşıyayız. Artık Kemer’in bir hikayeye ve vizyon projelere ihtiyacı var” dedi. (more…)


 8. Türkiye’de Turizmdi Şimdi Kuruüzüm Oldu

  2 Temmuz 2015 by Abdi IŞIK

  side-yanıyorabdiTürkiye devletinin 1987 yılından beri turizm politikası olmaması ve her önüne gelen kişi ve kurumların otel yapmalarıyla başlayan turizm yolculuğu bu yıl artık gerilemeye başladı. Turist aynı turist ve aynı pazar ve yapılan otellere baktığımızda sadece benim bildiğim Manavgatlı iş adamlarımız bu yıl 15 otel yaptılar. Bu yıl Rusya seyahat edecek vatandaşlarını Yunanistan’a göndermesiyle birlikte en az kaybımız %15, Avrupa ülkelerinin Yunanistan’ın ekonomisi düzelsin diye yönlendirmeleriyle birlikte en az kaybımız %10’dur. Hükumetin anti demokratik tutumlarından kaynaklanan kayıp %5 (Gezi eylemleri vs.) Toplam turizmde %30’luk bir kayıpla 2015 yılını kapatıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda mevsimin bu aylarında otellerimizde % 90 doluluk oranı varken bu yıl %60’lara gerilemiştir. (more…)


 9. Best Modelin Ünlü Koreografi Asil Çağıl 1 Ayda 62 Defile ile Rekor Kırdı

  22 Haziran 2015 by Abdi IŞIK

  ASİL45454asil6474asil çağıl01Son dönemin en çok defile ve koreografi yapan Best Model yarışmasının ünlü koreografı Asil Çağıl bir ilke daha imza attı. Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da yaptığı başarılı defilelerin koreografileriyle de adından söz ettiren Asil Çağıl ,bu ay yaptığı 62 defile ile rekor kırdı. Kosova Fashion Week ve Tunus Fashion Week’in ilk Türk koreografı da olan Asil Çağıl Kosova Fashion Week’te 18, Tunus Fashion Week ‘te 20 ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde de toplam da 62 defilenin koreografilerini yaparak rekor kırdı. (more…)


 10. İbradı’da Foto Maroton Heyecanı Başlıyor

  11 Haziran 2015 by Abdi IŞIK

  YARIŞMA AFİŞ1 (24)İbradı Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘1.Torosların İncisi İbradı’ Fotomaratonu 12 Haziran 2015 Cuma (Yarın) başlıyor. İbradı ve mahallelerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımı ve fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla gerçekleştirilecek Fotomaraton’a kayıtlar yarın sabah İbradı Belediyesi Muammer Aksoy Kültür Merkezi’nde başlayacak Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu’nca (TFSF) tarafından da resmi olarak desteklenen ‘1.Torosların İncisi İbradı’ Fotomaratonu’na yarışmacılar eserlerini 21 Haziran 2015 Pazar günü saat 16:00 ya kadar teslim edebilecekler. (more…)


 11. Manavgat Gökyüzü Mavisi Fotoğraflarım

  26 Nisan 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0017Manavgat ırmağından yansıyan gece görüntülü bulutlu fotoğraflarım Türk beleninden Akdeniz’e yansırken gecelerim uyuyordu! Bir mavi aşk sevdasına tutulmuş benim gök yüzüm ve mavim yansıyordu suyla Işık’ın birleştiği karelerde karanlığı eritiyordu!.. Zaman zaman sevdasına büründüğüm ırmak güneş sevdalılarını bekliyordu!.. Bir senfoni bekliyorduk! Adı hiç önemli değildi ama içinden sevgi geçen her tür yazı şiirler,ağıtlar ve destanımsı bir şey! Acıların mutlulukla paylaşıldığı ve düşmanlık yerine kalplerimizin dostlukla attığı güven duygularının kalbimize tekrar yerleştiği ve birbirimize çok yakınlaştığımız samimi duygular için daha ne kadar bekleyeceğimiz sevgiyidi bu!..


 12. Manavgat Gün Batımı ve Çölleşen Deniz Kenarındaki Kumulların Şekillenmesi

  24 Nisan 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0032DSC_0169Manavgat gün batımı evimden ve Gündoğdu deniz kenarlarındaki kumulların yeşillendirilerek bakımının yapılmasının fotoğrafını da dün çektim.


 13. 2 Yeni Manavgat Fotoğraflarım

  30 Mart 2015 by Abdi IŞIK

  manavgat toros dağlarımanavgat geceManavgat dün gece yağmur bulutlarını dansıyla coşarken önceki günlerde çektiğim fotoğrafta Manavgat karlı Toros dağlarındaki aydınlığın karanlığa karşı yansımaları görülüyordu. Böyle güzel cennet köşesi bir memlekette yaşamaktan şanslı olduğunuzu bir kez daha yenileyelim dedik!..


 14. Böyle Güzel Defileleri Özlemiştik

  19 Mart 2015 by Abdi IŞIK

  IMG_0229IMG_0225 (1)Türk Böbrek Vakfı yeni nesil destekçilerinden genç ve başarılı tasarımcı Gülnur Güneş, IMG_0162IMG_0125IMG_0092IMG_0079koreografisini Best Model’in ünlü koreografı Asil Çağıl’ın yaptığı, 70’lerin izlerini taşıyan ‘Glamorous Walk’adlık koleksiyonunu muhteşem bir defile ile tanıttı. Shangri-La Bosphorus Otel’de gerçekleşen defilede genç tasarımcının koleksiyonu izleyenlerin (more…)


 15. Manavgat Dağ Kar Fotoğrafları

  15 Mart 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0037manavgat toros dağlarında karAz önce Manavgat’ın Toros dağlarının fotoğrafını evimin terasından çektim. Geçtiğimiz gün de Side’nin en manzaralı Restoranı The End’de Prenses oteli zumlayarak Torosun karlı dağlarıyla birlikte fotoğrafını çektim paylaşıyorum.


 16. Zahide Sultan kadınlar için yürüyecek

  6 Mart 2015 by Abdi IŞIK

  IMG_1319Modacı Tolga Çam’ın ‘Sultanlar Kadınlar İçin Yürüyor’ başlıklı defilesinde ünlü sunucu Zahide Yetiş de kadına şiddete tepki vermek için podyuma çıkacak. Başarılı modacı Tolga Çam, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Kadına Şiddete Tepki Vermek’ amacıyla ‘Sultanlar Kadınlar İçin Yürüyor’ başlıklı bir defile gerçekleştirecek. Ekranların sevilen ünlü program sunucusu Zahide Yetiş de, bu anlamlı projeye destek vermek için podyumda olacak. (more…)


 17. Eski Antalya fotoğrafları Antalyalılarla buluşuyor

  3 Mart 2015 by Abdi IŞIK

  davetiye (1)Büyükşehir Belediyesi, Barış Eraşkın’ın arşivinden eski Antalya fotoğraflarını bir sergi ile Antalyalılarla buluşturuyor. Sergide, Antalya’nın 1906 yılı ile 1960 yılları arasındaki yaklaşık 50 yıllık değişimi gözler önüne seriliyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Fikret Otyam Sanat Galerisi’nin ev sahipliğini yapacağı “Barış Eraşkın Arşivi Işığında Eski Antalya Fotoğrafları” sergisinin açılışı 4 Mart Çarşamba günü (yarın) saat 17.00’de gerçekleşecek. (more…)


 18. Manavgat Kış Fotoğraflarını Çekmeye Devam

  20 Şubat 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0035DSC_0034Bu gün Manavgat’ta fotoğraf çekmek için en şanslı günlerden biridir. İmkanlarımız az olduğu için DSC_0026DSC_0038gidemediğimiz dağları zumluyarak fotoğraf çekmeye çalıştık. Yinede güzel kareler yakaladığıma inanarak siz sanatsever okuyucularımızın beğenilerine sunuyorum. Gün olur bazı olmayan imkansızlıkları da yıkarız.


 19. Manavgat’tan Karlı Toros Dağlarına Bakış

  12 Şubat 2015 by Abdi IŞIK

  DSC_0076DSC_0074Bu sabah evimin terasından ve öğleye yakın şehir merkezinden çektiğim bu fotoğrafları siz DSC_0081DSC_0071DSC_0064değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyorum. Bu gün havaların Manavgat’ta ısındığını ve bir ilk bahar havasında geçtiğinin farkındayız. Bu şubat ayının 24’ünce cemre havaya düşecek. 28’inde suya ve 6 mart’ta toprağa düşmesiyle birlikte kıştan kalan soğuk havaların yaz mevsimi sıcaklığına dönüşecektir.


 20. Masterlerde Dostluk Kazandı

  4 Şubat 2015 by Abdi IŞIK

  masterlerSide Futbol Masterleri, Side Atatürk Stadyumunda konuk ettiği Kemer Masterleri ile Lig öncesi hazırlık niteliğinde yapmış olduğu dostluk maçında 3 – 3 berabere kaldı. Salı ve cuma günleri düzenli olarak Side Atatürk Stadyumunda bir araya gelerek idman yapan ve bu arada bölgesel lig hazırlıklarını sürdüren Side Futbol Masterleri bu haftaki idman saatini Kemer Masterleri ile yaptıkları maça ayırdı ve baştan sona centilmenlik havasında geçen maçta her iki takım birbirlerine üstünlük sağlayamayarak sahadan dostça beraberlikle ayrıldılar. (more…)