Bugun...Doğa Atölyesi

Nüfusunun tamamına yakını ticaret, sanayi ya da kamusal hizmet alanında çalışan, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin olmadığı yerleşim alanını yaşanılır bir çevre olarak kabul etmek altyapı sorununu da beraberinde getirir.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-08-2018 18:17:22 Tarih: 25-08-2018 15:18

Doğa Atölyesi

Nüfusunun tamamına yakını ticaret, sanayi ya da kamusal hizmet alanında çalışan, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin olmadığı yerleşim alanını yaşanılır bir çevre olarak kabul etmek altyapı sorununu da beraberinde getirir.

Burada birlikte değerlendireceğimiz , üzerinde hassasiyetle çalışacağımız sorun; yeni nesillerin çevreye duyarlı yetişmeleri için gerekli eğitimlerin yetersizliği  ile ilgili olacak. Ekolojik anlamda belirli bir yeri işgal eden bütün popülasyonları , canlıların biyoçeşitliliğini , hayvan ve bitkilerin yaşam alanlarını  ve doğanın dengesini korumak…   sürdürülebilir sosyal etkisi olan gönüllü etkinliklerdir.  Çocuklarımızın ve gençlerin  toplum yaşamında yerlerini almaları , iç disiplin sağlamaları  , yaşamsal gerekliliği olan beceri ve anlayışı edinmeleri, kişilik kazanmaları , pozitif düşünebilmeleri ve yararlı farkındalıklar geliştirmeleri için doğaya gereksinimleri var.

  Çevre ve kültür değerlerinin sürdürülebilirliği yeni kuşakların maddi ve manevi unsurların bilincinde olması ile mümkün olabilir. İşimiz bir reçete yazmak yada şablon oluşturarak her duruma uyarlamak değildir. Doğaya ve maddi kültür eserlerine ilgili-saygılı davranan, korumacı yaklaşım geliştiren, yerleşkemizin zengin coğrafyası ve doğal potansiyeli olduğu anlayışı ile  var olan değerlere zarar vermeden "çevreyle barışık"  tarz ve yöntemleri benimseyen yeni kuşaklar kendisi ile barışır ve destekleyici fikirlerden  yararlanabilirler.

Doğa, çocukluktan yaşlılığa kadar yaşamın her alanında yararlı olacak etkinliklerin kaynağıdır.

Bir sonraki yazımızda “Doğa Atölyesi “ çalışma yönergesini sizlerle paylaşmış olacağız.

Görüşmek üzere.
Bu haber 671 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Tarım ve Hayvancılık Haberleri

Henüz anket oluşturulmamış.
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI